Książki pod choinkę dla fanów thrillerów

Jesień jest porą roku, w której każdy zaczyna już myśleć o nadchodzących Świętach – zimą z kolei przychodzi moment, w którym wręcz trzeba nabyć już prezenty, by nie czekać z tym wszystkim na ostatnią chwilę. Niezależnie od tego, kogo chcemy obdarować, idealnym podarkiem będzie dobra książka. W tym krótkim wpisie podpowiemy, którą z nich wybrać dla fana kryminałów i thrillerów. Opiszemy przy tym produkty polskie, jak TaniaKsiazka – Śreżoga Katarzyny Puzyńskiej, ale też te zagranicznych twórców, dla większej różnorodności.

Nasze propozycje książek na świąteczny prezent

Jeżeli wybieramy książkowy upominek świąteczny dla wielbiciela thrillerów i kryminałów, jesteśmy na mocno uprzywilejowanej pozycji – mamy bowiem naprawdę ogromny wybór. Jeżeli jednak chcemy być pewni tego, że osoba obdarowywana nie posiada jeszcze danej książki, powinniśmy postawić na nowość i coś, czego po prostu nie miała ona jeszcze okazji przeczytać. Mogą to być takie powieści, jak:

  • Śreżoga” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej, która okaże się sprawdzonym prezentem zwłaszcza dla osób, które czytały już poprzednie części sagi tej autorki (było ich 11), akcja każdej z których rozgrywała się w Lipowie. Jeśli chcemy i jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, możemy kupić każdą z nich, a obdarowany będzie miał dzięki temu jak spędzić wszystkie pozostałe zimowe wieczory;
  • “Pokaż mi” autorstwa Marcela Mossa, przedstawiająca historię na czasie, bo dotykającą tematu internetowych znajomości oraz czegoś takiego, jak prywatność w Internecie. Jest to powieść współczesna, acz bardzo wciągająca, pokazująca, do czego może doprowadzić zawieranie znajomości przez Internet i jak szybko może to doprowadzić do intrygi, o której dowiedzieć się można w ostatniej chwili;
  • “Rytuał” Grety Drawskiej, łączący w sobie wartką akcję oraz psychologiczny kryminał. Jest jednocześnie pierwszym tomem cyklu, który będzie podążał za losami prokuratora i podkomisarza – oznacza to, że seria będzie kontynuowana, a obdarowana przez nas tą książką osoba będzie mogła czekać na kolejne jej kontynuacje (choć te, naturalnie, ukażą się w roku 2021, co może dawać pomysł na kolejny prezent).

Podsumowanie

Książka jest prezentem idealnym pod choinkę – a nie ma bardziej uniwersalnego i lubianego przez wszystkich gatunku, aniżeli thriller. Jeżeli więc nie mamy pomysłu, albo przeciwnie – mamy ich zbyt wiele, sięgnijmy właśnie po nią. Będziemy wtedy mieć pewność, że prezent będzie naprawdę udany, a obdarowany – po prostu z niego zadowolony. Zwłaszcza, że zima i okres świąteczny sprzyjają czytaniu książek.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com