Przegląd książek kryminalnych – którą z nich warto przeczytać?

Rok 2020 przyniósł ze sobą całe mnóstwo premier książek z gatunku kryminalnych. Ich zwolennicy zostali wręcz zasypani dziełami polskich oraz zagranicznych twórców i tak naprawdę ciężko jest wybrać spośród nich tego autora i tę powieść, która zasługuje na naszą uwagę. Czy postawić na książkę “Śreżoga” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej, czy może na dzieło pisarza spoza granic naszego kraju? Jako że wybór ten nie należy do najłatwiejszych, my postaramy się go ułatwić, publikując zestawienie kilku książek rzeczywiście godnych uwagi.

3 książki kryminalne, które zasługują na naszą uwagę

Z bardzo dużej ilości powieści kryminalnych, które w tym roku zadebiutowały na naszym rodzimym rynku, wybraliśmy trzy, które wyróżniają się na tle innych – czy to fabułą, czy też światem przedstawionym. Te utwory to:

  • Śreżoga” Katarzyny Puzyńskiej – książka stanowiąca dwunastą część popularnej sagi, tym razem skupiającą się na losach Daniela Podgórskiego – młodego aspiranta tutejszej policji, który odkryje, że jego partnerka tak właściwie nie popełniła samobójstwa, a w to wszystko zamieszany był sierżant sztabowy Radosław Trawiński. Powieść ta jest bardzo wciągająca, zmusza do myślenia i pozwala poczuć świetny klimat;
  • “Trzecia żona” Ann Aguirre – ciekawy kryminał, w którym poznajemy historię żony, która została zamknięta w złotej klatce przez swojego męża. Kontrolowana i zastraszana przez niego, jest trzecią kobietą u jego boku – dwie kolejne wyrwały się z jego niewoli przez… śmierć. Teraz to ona będzie musiała walczyć, by zrobić to w inny sposób;
  • “Pokaż mi” Marcela Mossa – książka, która jest zdecydowanie “na czasie” i pokazuje, do czego może doprowadzić internetowa znajomość. Łączy w sobie wątki erotyczne z tymi kryminalnymi, oplatając je klimatem rodem z najlepszego thrillera. Sam autor na swoim koncie ma już dwa utwory (“Nie odpisuj” i “Nie patrz”), które spotkały się ze świetnym odbiorem i były wysoko oceniane. Jeżeli przeczytaliśmy je już, tu możemy liczyć na ten sam styl, użyty do opisania czegoś zgoła odmiennego.

Podsumowanie

Z uwagi na ogromną różnorodność na rynku i fakt, że w czasie mijającego powoli roku pojawiło się na nim całe mnóstwo różnorakich powieści kryminalnych, ciężkim może się wydawać wybranie jednej, która rzeczywiście zdobędzie nasze serce. Mając w perspektywie zimne miesiące i długie wieczory, powinniśmy zakupić co najmniej kilka książek, które umilą nam wolny czas. Możemy przy tym skorzystać z kilku naszych propozycji, które pokazaliśmy w tym właśnie wpisie.

zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com